Alan Ruschel do të luajë ndaj Barcelonës në “Camp Nou”.

Chapecoense ka konfirmuar se Alan Ruschel, i mbijetuari i përplasjes së aeroplanit në nëntor të vitit të kaluar, do të luajë ndaj Barcelonës në “Camp Nou” me shtatë gusht.

Në tragjedinë e nëntorit humbën jetën pothuajse gjithë lojtarët dhe stafi i klubit brazilian si dhe shumë gazetarë.