Ndeshjet e turit të tretë të Ligës së Kampioneve filluan sot me një duel të njohur për shqiptarët, atë mes Karabakut të Ansi Agollit dhe Sheriff Tiraspol, skuadrës që eliminoi Kukësin nga turneu.

Ky takim përfundoi pa gola, me dy skuadrat që do ta vendosin çështjen e kualifikimit në ndeshjen e kthimit në fushën e moldavëve.

Ndërkaq, në ndeshjet e sotme, ra në sy sfida e Beogradit mes Partizanit vendas dhe Olimpiakosit, i cili drejtohet nga Besnik Hasi. Grekët fituan 3-1, duke siguruar kualifikimin në turin tjetër.

Rezultatet

Partizan Beograd-Olimpiakos 1-3

Karabak-Sherif 0-0

Sllavia Pragë-BATE Borisov 1-0

FCSB-Viktoria Plzen 2-2

AEK Athinë-CSKA Moskë 0-2

Vardar-Kopenhagë 1-0

Luhen nesër

Astana-Legia Varshavë 16:00

Dinamo Kiev-Jang Bojz 18:30

Salcburg-Rijeka 18:45

Hapoel Ber Sheva-Ludogorets 19:00

Vitorul-APOEL 20:00

Maribor-FH 20:20

Nisë-Ajaks 20:45

Sëlltik-Rosenborg 20:45

Klub Bryzh-Istanbul Bashakshehir 21:00