Hakan Calhanoglu ka thënë se Milan këtë sezon do të luftoj për Scudetto

Përforcimi i Milanit, Hakan Calhanoglu beson se skuadra e tij mund të rivalizojë Juventusin për titullin e Serie A.

 Mesfushori turk insiston se kanë një skuadër të fortë që mund të luftojë për titull.

“A mund ta fitojmë titullin këtë sezon? Po, ne mundemi sepse kemi një skuadër shumë të mirë. Tifozët janë të jashtëzakonshëm dhe shpresoj të fitojmë për ta”, tha Calhanoglu pas humbjes 3:1 me Borussia Dortmund.

Klubi ka një projekt të mirë dhe ne kemi lojtarë të rinj. Na duhet pak kohë që të përshtaten lojtarët