“Goal.com” ka përgatitur një listë të dhjetë futbollistëve më të mirë në botë mbi moshën 35-vjeçare.

Nga porta që nis me Gianluigi Buffon, janë dhe disa lojtarë që tashmë mund të quhen veteranë, si Ibrahimovic, Barzagli apo David Villa.

Veteranët

1. Gianluigi Buffon (39)

2. Zlatan Ibrahimovic (35)

3. Andrea Barzagli (36)

4. Aritz Aduriz (36)

5. Michael Carrick (35)

6. Samuel Eto’o (36)

7. Darijo Srna (35)

8. Ze Roberto (43)

9. Essam El-Hadary (44)

10. David Villa (35)