Usain Bolt rishfaqet në garat e Diamond League në Monaco, ku mori pjesë dhe triumfoi në garën e 100 metrave

Atletit xhamajkan, Bolt iu deshën vetëm 9.95 sekonda për të kaluar 100 metra dhe kjo ishte hera e parë që në Diamond League u shënua një kohë e tillë, shkruan rtv21.tv.

Në vendin e dytë u rendit atleti amerikan, Young, ndërsa vendi i tretë ishte për afrikano jugorin Akani Simbine.

Global