Duket se pas ndarjes nga Jennifer Granier, aktori i njohur  Ben Affleck ka vendosur të nisë një tjetër histori dashurie.

Mediat rozë thonë se aktori 45-vjeçar po takohet me Lindsay Shookus dhe E!News shkruan se “Ata janë në fazat e para të lidhjes së tyre.

“Është më shumë se një flirt vere. Ata po kënaqen dhe kujdesen për njëri-tjetrin. Është ende herët dhe ata po e marrin ngadalë”, ka thënë një burim për E!.

Aktori 45-vjeçar thuhet të ketë takim përsëri. Raportohet se  ai u takua kohët e fundit me Lindsay në Londër, ku thuhet se ata kanë shijuar një sërë takimesh, duke përfshirë edhe vizitat e Sam Mendes Ferryman së bashku.