Arturo Vidal dhe Joshua Kimmich janë përleshur në finale të Kupës së Konfederatave

Dy futbollistët e Bayernit, Arturo Vidal dhe Joshua Kimmich nuk e njohin njëri tjetrin kur luajnë për kombëtaret e tyre.

Kjo ka ndodhur në finale të Kupë së Konfederatave, ky të dy janë përleshur me njëri tjetrin, pas një fjalosje që Kimmich fillimisht e kishte me portierin e Kilit, Claudio Bravo.

Këtë e ka vërejtur edhe Bayern Munich, që shkruan se sot ata nuk ishin të bashkuar, pasi luanin kundër.

“MiaSanMia, por jo sot për Kimmich dhe Vidal, të cilët u ndëshkuan me kartonë të verdhë”, shkruan faqja e Bayernit në Twitter.