Kampioni i Super Ligës së Zvicrës, Basel e ka nisur sezonin e ri me humbje.

Skuadra ku luan Taulant Xhaka humbi me rezultatin 2-0 në transfertë përballë Young Boys.

Golat u shënuan nga Ravet dhe Sulejmani.