Nélson Semedo edhe zyrtarisht është lojtar i Barcelonës.

Barcelona ka kompletuar transferimin e Nélson Semedos nga Benfica që i ka kushtuar 30 milionë euro, shkruan Gazeta Express.

Ai ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me klubin nga “Camp Nou” dhe do të prezantohet në orën 18:15.

Ky është transferimi i dytë, pas Gerard Deulofeu, që kishte kohë që ishte bërë e ditur rikthimi i spanjollit