Thomas Vermaelen do të udhëtoj me Barcelonën në fazën përgatitore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

E përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo, ka zbuluar se trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka vendosur që t’ia jap një shanse mbrojtësit belg, Thomas Vermaelen.

Kështu, ish anëtari i Arsenalit do të udhëtoj me Barcelonën në fazën përgatitore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Valverde do të testoj Vermaelenin gjatë ndeshjeve miqësore që do të luajnë në Amerikë, dhe më pas do të vendos nëse do ta mbaj në skuadër, apo do ta largojë nga ekipi.

Vermaelen, i cili ishte i huazuar në Romë sezonin e shkuar, ka kontratë me Barcelonën deri në vitin 2019.