Skuadra e Barcelonës ka publikuar listën e futbollistëve për ndeshjet parasezonale.

Ajo që bie në sy është pjesëmarrja e Neymar i cili kohet e fundit është përfolur për një transfertë të mundshme drejt Paris Saint Germain.

Barcelona me trajnerin e ri Ernesto Valverde sonte luan ndeshjen e parë kundër Juventusit, më 27 korrik kundër Manchester Unitedit dhe më 30 korrik përballë Real Madridit.