Barcelona vazhdon të jetë në kërim të një mesfushori defanzivë.

Objektivi kryesor mbetet italiani i PSG -së Marco Verratti, por klubi francez po i reziston të gjitha ofertave.

Tani klubi katalanas po tenton transferimin e brazilianit Paulinho për të cilin ka bërë gati 30 milion euro dhe lojtari ka shprehur dëshirën për t’u transferuar në ‘Camp Nou’.