Mesfushori brazilian Vitinho është bashkuar me Barcelonën B në një kontratë huazimi prej Palmeiras.
Të mërkurën, 19-vjeçari do të trajnohet për fazën para sezonit nën Ernesto Valverde. Kontrata e tij me Palmeiras është deri në vitin 2021. Barcelona ka një mundësi për të blerë Vitinhën përgjithmonë për 12 milionë euro.
Duket se katalanasit kanë një yll në duart e tyre. Ai tha “Unë jam shumë i lumtur, kam qenë gjithmonë një tifoz i madh i Barcelonës, sepse ky është klubi më i mirë në botë”, tha Vitinho. “Tani do të jem në gjendje të punoj për klubin ku luajti Rivaldo dhe Ronaldinho si dhe Neymar”.