Neymar ka marrë vëmendjen e medieve pas publikimit të lajmit se PSG është e gatshme të paguajë klauzolën e tij.

Mediet e huaja në dy ditë e fundit kanë shkruar vazhdimisht se skuadra nga kryeqyteti francez do t’i paguajë klauzolën prej 222 milionë euro për futbollistin e talentuar brazilian.

Nëse Barcelona shet Neymarin për 222 milionë euro, me këto para do të kishte mundësinë t’i sillte në skuadër tre yje.

Bëhet fjalë për Marco Verrattin, Ousmane Dembele dhe Paulinhon.