Ballist (Ismail) Morina rrezikon që të ekstradohet në Beograd, pasi është i shpallur në kërkim për shkak të ngritjes së dronit në ndeshjen Serbi-Shqipëri në 14 tetor 2014.

Vendimi është dhënë dje. Të gjithë kanë nisur një fushatë për lirimin e tij.

Kësaj fushate i është bashkuar edhe ish-kapiteni i Shqipërisë dhe kapiteni në ndeshjen ndaj Serbisë, Lorik Cana.

Ai ka bërë thirrje për lirimin e Ballist Morinës pas lajmit se ai mund të ekstradohet në Serbi.

Global