Piero Ausilio, drejtori i Interit, e ka pranuar se janë në bisedime me Nicen për transferimin e mbrojtësit të majtë, Dalbert.

Interi është në bisedime me skuadrën franceze, Nice për transferimin e mbrojtësit të majtë, Dalbert. Këtë e ka konfirmuar drejtori i Nerazzurëve, Piero Ausilio.

“Situata nuk do të jetë e shpejtë, pasi ne vetëm iu afruam klubit gjatë ditëve të fundit për të hapur negociatat”, tha Ausilio.

“Nice nuk janë interesuar që ta shesin lojtarin, kështu që ne kemi nevojë për durim, një strategji dhe të presim për vendimin e Dalbert”, ka theksuar Ausilio.

of Schalke is challenged by of Nice during the UEFA Europa League match between FC Schalke 04 and OGC Nice at Veltins-Arena on November 24, 2016 in Gelsenkirchen, North Rhine-Westphalia.