Arsenali nuk ka bërë asnjë ofertë në drejtim të Liecester Cityt për Riyad Mahrezin.

Kështu së paku ka pohuar trajneri aktual Craig Shakespeare, i cili ka thënë se algjeriani nuk do të largohet për asnjë çmim prej Leicesterit.

“Nuk kemi marrë asnjë ofertë për Mahrezin. Ai nuk ka kërkuar të largohet nga klubi”, tha ndër të tjerash Shakespeare..

Arsenal deri më tanik ka siguruar shërbimet e sulmuesit francez të Lyonit, Alexandre Lacazette.

Ndryshe, londinezët janë në kërkim edhe të një mesfushori dhe një mbrojtësi.