Ajo është njohur për fizikun e saj sensacional, si një nga modelet më të njohura të Victoria’s Secret.

Dhe Alessandra Ambrosio me siguri nuk kishte frikë të tregonte figurën e saj të famshme të dielën, pasi ajo kaloi një ditë tjetër duke zhytur nën diellin e Ibizas.

Bukuroshja braziliane, 36 vjeçare, shfaqi stomakun e saj të sheshtë dhe këmbët e panumërta gjatë një bikini të kuqërremtë, ndërsa ajo u pushua në plazh me të fejuarin e saj gati dhjetë vjet Jamie Mazur.