Një shqiptar ka mbetur i plagosur në një aksident rrugor i ngordhur gjatë mbrëmjes së djeshme në Itali. 47-vjçari R.D. është përplasur nga një makinë në Morrovalle, teksa lëvizte në këmbë.

Ai është plagosur rëndë, por është jashtë rrezikut për jetën, raportojnë mediat lokale.

Ndërkaq, drejtuesi i makinës që ka aksidentuar shqiptarin, një 20-vjeçar italian, është shoqëruar dhe i është sekuestruar mjeti.

Ndërkaq, hetimet vijojnë për zbardhjen e ngjarjes.