Një aksident masiv ka ndodhur në rrugën Lezhë-Shkodër ku mësohet se janë përfshirë të paktën 3 automjete.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur në kryqëzimin e Blinishtit dhe nga të dhënat e para dyshohet se janë 7 persona të plagosur, disa në gjendje të rëndë.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet.

Aktualisht rruga Lezhë-Shkodër është e bllokuar për shkak të këtij aksidenti.