Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në magjistralen Prishtinë-Pejë.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 17:00 në Dollcë. Ndërkohë, një makinë ka dalë nga rruga dhe është kthyer në krah

Në vendin e ngjarjes janë të pranishëm policia, zjarrfikësit dhe makina e ambulancës, shkruan lajmi.net.

Ende nuk dihet se sa persona janë lënduar.

Por, në këtë pjesë të Klinës ndodhin aksident thuajse çdo muaj, shpesh herë ka edhe të vdekur.