Romelu Lukaku është transferimi i fundit i madh, i cili nga Everton kaloi në Manchester United për 85 milionë euro

Por, belgu nuk është transferimi më i shtrenjtë në histori të futbollit, pasi këtë epitet e mban shoku i tij i skuadrës, Paul Pogba, që për 105 milionë euro kaloi nga Juventus në United.

Vendin e dytë e mban Gareth Bale me 100 milionë euro, ndërsa në vendin e tretë është Cristiano Ronalo me 94 milionë euro.

Top pesëshen e mbyllin Gonzalo Higuain me 90 milionë euro dhe Neymar me 86.2 milionë euro.