Jose Mourinho e dëshiron me çdo kusht mesfushorin Nemanja Matic

Trajneri i Jose Mourinhos, Jose Mourinho e dëshiron edhe një mesfushor, për të kompletuar skuadrën e tij.

Sipas The Guardian, dëshira kryesore e portugezit është mesfushori i Chelseat, Nemanja Matic.

Për shërbimet e serbit Unitedi ka përgatitur 50 milionë euro dhe besohet se është e mjaftueshme edhe për skuadrën londineze.

Në listën e Mourinhos po ashtu është edhe mesfushori italian i PSG-së, Marco Verratti.