Arturo Vidal dhe Joshua Kimmich janë përleshur në finale të Kupës së Konfederatave

Dy futbollistët e Bayernit, Arturo Vidal dhe Joshua Kimmich nuk e njohin njëri tjetrin kur luajnë për kombëtaret e tyre.

Kjo ka ndodhur në finale të Kupë së Konfederatave, ky të dy janë përleshur me njëri tjetrin, pas një fjalosje që Kimmich kishte me portierin e Kilit, Claudio Bravo.

Vidal i ka dalë në ndihmë kapitenit të tij, duke shtyrë Kimmichin dhe më pastë dy u ndëshkuan me kartonë ët kuq.