Liverpool ka shënuar fitore në miqësoren ndaj leicester Cityt me rezultat 2:1

Skuadra e Jurgen Klopp, Liverpool ka vazhduar me fitore në miqësoret që po zhvillon në Azi, kësaj radhe duke mposhtur Leicester Cityn me rezultat 2:1.

Leicester kaloi e para në epërsi me golin e sulmuesit Slimani.

Por, pa përfunduar pjesa e parë, Liverpool u kundërpërgjigj me dy gola të bukur, fillimisht nga Salah, që ishte i pari me fanellën e Liverpoolit dhe të dytin e shënoi Coutinho. /Express/