Liverpool ka ftohur interesimin për yllin e Lazios, Keita Balde

Skuadra e Liverpoolit që një kohë të gjatë ka qenë duke përcjellë yllin e Lazios, Keita balde, shkruan Calciomercato.

Por, pas refuzimit të ofertës prej 35 milionë eurosh, interesimi i tyre është zbehur.

Trajneri Jurgen Klopp tashmë duhet të kërkojë ndonjë lojtar tjetër, sepse nuk dëshiron të ofrojë më shumë për shërbimet e Balde.

Për lojtari po ashtu janë duke u interesuar edhe tre skuadrat tjera italiane, Milan, Juventus dhe Inter.