Granit Xhaka mund të ketë vendin e rrezikuar nga sezoni i ardhshëm në Arsenal

Granit Xhaka e ka të sigurt qëndrimin në Arsenal sezonin e ardhshëm, por jo edhe vendin në formacionin e parë.

Kjo pasi trajneri Arsene Wenger është duke u interesuar për yllin e Nice, Michael Seri, shkruan L’Equipe.

Për lojtarin janë të interesuara edhe skuadrat tjera të mëdha evropiane si Barcelona, Real Madrid, Tottenham dhe Roma.