Juventus është shumë pranë transferimit të Douglas Costas dhe Federic Bernanrdeschit

Drejtuesit e Juventusit janë shumë pranë dy blerjeve të parë të mëdha të kësaj vere, shkruan Sport Italia.

Bëhet fjalë për yllin e Bayern Munichut, Douglas Costa dhe për anësorin italian të Fiorentinas, Federic Bernardeschi.

Për brazilianin Juventus ka ofruar 30 milionë euro dhe 10 të tjera bonuse, ndërsa për italianin 40 milionë euro dhe 10 të tjera bonuse.

Për këta dy lojtarë interesoheshin edhe Inter, Chelsea, Bayern Munich dhe Napoli.