Shkëndija ka mbetur me dy futbollistë më pak në ndeshjen ndaj Trakait në Europa League

Skuadra e Shkëndijës është duke humbur 2:0 nga Trakai, në ndeshjen e parë kualifikuese për fazën e grupeve të Europa league.

Por, kjo nuk është e gjitha, pasi Shkëndija është duke luajtur me dy lojtarë më pak, pas ndëshkimit me të kuq të Junior në minutën e 57’ dhe Cuculit në minutën e 62’.

Deri në fund të takimit kanë mbetur edhe 20 minuta