Milani ka kompletuar transferimin e Fabio Borinit

Fabio Borini iu ka bashkuar Milanit nga Sunderlandi në formë huazimi me mundësi blerje në fund të sezonit për tetë milionë euro.

Ky është transferimi i pestë i Milanit deri më tani, pas Mateo Musacchio, Ricardo Rodriguez, Andre Silva dhe Franck Kessie.