Deputeti i LSDM-së Muhamed Zekiri ka komentuar rezultatetet nga votimet e djeshme që ndodhën në Shqipër, dhe që numërimet ende po vazhdojnë, ku kryeson bindshëm Edi Rama.

“Edi Rama LULE e beni Bashen…
Lul Basha, ashtu eshte kur lidhë kastraveca me djallin (Rusin e aleatet e tyre si Gruevski)..
Urime PS urime Edi Rama!!!”, shkruan Zekiri