Eliza Dushku tashmë ka pranuar të martohet me një person, të cilin shumëkush e njihte pasi që asnjëherë nuk janë parë së bashku.

Aktorja ka bërë të ditur se së shpejti do të kurorëzohet dhe se ceremonia do të ndodhë në qytetin e Bostonit. Por, sot mediat amerikane kanë zbuluar edhe identitetin e personit që i “vodhi” zemrën aktores shqiptare me famë hollivudiane.

Bëhet fjalë për biznesmenin amerikan Peter Palandjian, i cili një kohë ishte edhe tenist profesionist, por që kurrë nuk fitoi ndonjë garë ndërkombëtare. Ai tashmë merret me biznesin e shit-blerjeve të patundshmërive ndërsa pasuria e 53-vjeçarit arrin vlerën e gjashtë miliardë dollarëve.

“Boston Magazine”, vitin e kaluar familjen Palandijanin e renditi si një ndër familjet më të fuqishmet të Bostonit, , transmeton Telegrafi. Ndryshe, aktorja 36-vjeçare ka qenë në lidhje edhe me ish-basketbollistin e Los Angeles Lakers, Rick Fox.

Image