Ylli i Barcelonës Neymar  i ka dhënë fund lidhjes disa vjeçare me të dashurën e tij Bruna Marquezine.

Futbollisti kishte ndezuar përsëri romancën me aktoren braziliane vetëm një vit më parë, pasi u ndanë në vitin 2014.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë 25-vjeçari i cili ka deklaruar se rrugët e tyre janë ndarë por vazhdojnë që të mbeten miq të mirë.

“Nuk më pëlqen të flas për gjëra personale,”-ka thënë ai gjatë një organizate bamirësie. “Por po, unë dhe Bruna jemi ndarë.”

Neymar shprehet se ky është një vendim që e kanë marë të dy dhe i ka uruar asaj jetë të lumtur si në aspektin profesional por edhe në jetën private.

“Bruna është një vajzë që unë e admiroj shumë. Por jeta vazhdon dhe ndarja është pjesë e saj.”