Të shtëna me armë zjarri raportohen të jenë dëgjuar pranë stadiumit ‘Selman Stërmasi’ në kryeqyet.

Burime për Lapsi.al raportojnë se në policia ka ardhur një telefonatë për vrasje.

Viktime ka mbetur shtetasi Tefik Hyka.

Vrasësi i Tefik Hykës ka qenë me motor dhe eshte larguar nga vendi i ngjarjes.