Milot Rashica sot ka ditën e veçantë.

Mesfushori anësor i Kosovës dhe Vitesses është njëri prej lojtarëve më të mirë të dalë nga futbolli i Kosovës.

Klubi i tij Vitesse, përmes rrjetit social Twitter, i ka uruar ditëlindjen Rashicën