Manchester United është pajtuar për një tarifë prej 11 milionë eurosh, ose 9.7 milionë funta për shitjen e Adnan Januzaj te Real Sociedadi, shkruan France Football.

Januzaj kaloi sezonin e kaluar si lojtar i huazuar te Sunderland dhe nuk është pjesë e planeve afatgjate të Jose Mourinho në United.