Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump dhe zonja e parë Melania Trump mbrëmë ishin të ftuar të nderit në dasmën e Sekretarit amerikan të Thesarit Steven Mnuchin. 54 vjeçari Mnuchin u martua me aktoren 36 vjeçare Louise Linton.

Disa anëtarë të administratës së Trump ishin gjithashtu të ftuar në dasmë, duke përfshirë Sekretarin e Tregtisë Wilbur Ross, Sekretarin i Strehimit dhe Zhvillimit Urban Ben Carson, Sekretaren e Arsimit Betsy DeVos dhe zëdhënësin e Shtëpisë së Bardhë Sean Spicer.

Sic duket edhe nga fotot si gjithmonë në daljet e saj Zonja e Parë shkëlqen me performancën e saj.

Veshur më nje fustan të gjatë, elegante sigurisht që do ta linte në hije manjatin.

Të ftuar në dasmë ishin edhe  Ivanka Trump e cila po ashtu shkëlqeu me look-un e saj.