Trajneri i vitit për stinorin e rregullt 2016/17 në NBA, është zgjedhur Mike D’Antoni.

Mike D’Antoni me Houston Rocketsin shënoi 55 fitore e 27 humbje, derisa në Play Off u eliminua në gjysmëfinale nga San Antonio Spurs.

Përveç D’Antonit, kandidat të tjerë ishin Gregg Popovich dhe Erik Spoelstra