Dje në orën 15.00 në stacionin e policisë në Ohër, ekipi i emergjencës ka raportuar se në kompleksin “Shën Naum” në Ohër ka vdekur R.J.A. (66) nga Holanda.

Mjekët kanë konstatuar se tek i ndjeri nuk është gjetur shenja të dhunës, përcjell TetovaSot. Me siguri vdekja ishte shkaktuar nga një sulm në zemër.

Policia e Ohrit ka kryer inspektimin në vendin e ngjarjes dhe po punojnë në zbardhjen e plotë të vdekjes së turistit holandez..

Me urdhër të prokurorit publik mbi trupin e të ndjerit do të bëhet autopsi./TetovaSot