Në lindje të Londrës një zjarr është përhapur në një ndërtesë banimi.

Dhjetë kamionë zjarri dhe 72 zjarrfikës janë në terren duke u munduar të shuajnë flakët.

Në një deklaratë u tha se zjarri ka arritur deri në katin e tretë.

Nuk dihet për të lënduar, derisa ditë më parë zjarr i madh kishte shpërthyer në Grenfell ku kishte shumë të vdekur.

Gepostet von Teë Katz am Samstag, 24. Juni 2017