Tifozët e Real Madridit duan me çdo kusht transferimin e sulmuesit të Monacos, Kylian Mbappe

E përditshmja spanjolle, AS ka bërë një sondazh me lexuesit e saj, në lidhje me transferimin e Kylian Mbappe dhe Shitjen e Gareth Bale.

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka thënë se nëse do të transferojnë Mbappen, atëherë i duhet ta shes një yll të skuadrës.

Shumica e tifozëve të Realit mendojnë se Bale duhet t’ia lerë vendin sulmuesit francez.

Më sakët, 75 për qind e tifozëve duan që Bale të shitet dhe të transferohet Mbappe, ndërsa vetëm 25 për qind janë kundër kësaj lëvizje