Kryeministri Edi Rama pak më parë postoi një mesash në rrjetin e tij social “Facebook”, ku falënderoi mbështetësit. Por nga ana tjetër ai bëri një falënderim mjaft thumbues dhe për kritikët dhe armiqt e tij.

Lidhur me këtë postim të shumtë kanë qenë qytetaret që i kanë shkruar dhe komentuar. Një ndër komentuesit i thotë rroftë PD, dhe Rama i përgjigjet me sportivitet ku i shkruan “na duhet”.

Qytetari: Rroft Pd ?

Rama: Na duhet?

Por një komentues tjeter i shkruan që keto 4 vite te marre dhe te veje pune dhe te mos akuzoje LSI, sikunder beri pasi kjo e fundit nuk kishte gje ne dore.

Qytetari: Tani timonin ta dhane nje pjese e popullit ,me pak se gjysma e atyre qe votojn,kerkesa jone eshte:Bej ndryshim pak nga 4 vitet qe le pas,mos ja shtrengo lakun ketij populli,se boll ka hallet e veta,tregohu me human me ato qe jane shtresa vulnerabel,dhe drejtoret ne disa drejtori kyçe ku perplasen njerzit,si hipoteka,aluizni dhe sektor te tjere ,te jene njerz te ndershem dhe jo gjobvenes,per ate qe ju takon sipas ligjit dhe rregullores,se dua te them se jo te gjitha i kishte ne dore LSI-ja qe e akuzonit ,,madje ne disa rrethe kryesore ishin pikerisht te partise tuaj!Lutem zotit te ndriçoje dhe te mos te lej te devijosh nga rruga e se drejtes e te mires,ne sherbim te Shqiperise!

Rama:Sa per saktesim: Nga ata qe votojne dhe jane ne Shqiperi, kane votuar deri afer 60%? Do punojme fort qe heren tjeter te votojne edhe ata jashte, direkt qe andej✌️?? (natyrisht do na duhet edhe vota e Lulit per ta futur ne ligj kete?)

Ndërsa një qytetar i shkruan se ëshë kurioz të dijë se çfarë mendimi kanë gazetarët Blendi Fevziu dhe Arian Çani për fitoren e tij.

Qytetari: Jam kurjoz se c’mendim ka Fevzo e Cani per kte fitoren tende ? Edhe me nje fitore bindese dhe te paster si kjo , kazanet e katundit do ken prap cte shpikin.. Mos mendo se shpetove ??

Rama: Te tere ata po nuk bene ca debate per vetveten dhe te bejne njehere analistin e punes se tyre, s’kane per te dale dot nga kazani, ndersa Çani do mbetet pasherueshmerisht i suksesshem