Partia Socialiste merr një tjetër mandat në Tiranë. Mandati i 18 nga 34 që ka qarku i është marrë PDIU-së, që në kryeqytet rrezikon të mos dalë me asnjë deputet.

Ndërkohë Partia Demokratike ka siguruar 11 mandate deputeti, ndërsa Lëvizja Socialiste për Integrim 5 mandate.

Në total në këto zgjedhje parlamentar PD ka marrë 74 deputetë, PD 43, LSI 19, PDIU 3 dhe PSD 1

Ndryshon sërish Shkodra, ja kush e mori mandatin