Zinedine Zidane pothuajse e ka ekipin e kompletuar për sezonin e ardhshëm 2017/18

Real Madrid nuk ka nevojë për shumë transferime gjatë kësaj vere, pasi ka një skuadër të kompletuar për sezonin e re.

E përditshmja spanjolle Marca, ka treguar ekipin e Zidane, ku pritet një ose dy largime dhe një ose dy transferime.

Lojtarët e vetëm të cilët nuk e kanë të sigurt qëndrimin në Real janë Keylor Navas dhe Alvaro Morata.

Navas do të shitej nëse transferohet De Gea ose Donnarumma, ndërsa në vend të Moratas pritet të transferohet Kylian Mbappe.