Ka kaluar vetëm një muaj që kur këngëtarja e sukseshme shqiptare, Soni Malaj nxorri këngën e saj më të fundit me titull “Pa ty”.

Por si gjithmonë e përgatitur Soni ka lajmëruar se një projekt tjetër krejtësisht veror po vjen sërisht.

Ka qenë vetë këngëtarja bukuroshe e cila ka publikuar disa momente nga klipi i ri.

Ajo shfaqet mjaft bukur dhe shumë seksi teksa kërcen nën ritmet e një muzike shumë verore, të cilën e ka titulluar “Loca”.

Klipi është xhiruar jashtë vendit, e ndërsa teksti dhe muzika e kësaj kënge është bërë nga Ronela Hajati në bashkëpunim me Dj Aldo dhe Edward DJ.

Sigurisht që edhe ky projekt i radhës i Sonit pritet të jetë një sukses ashtu sic janë shumica e këngëve të saj.