Policia në Janinë të Greqisë, arrestoi katër shqiptarë të enjten pasdite, që dyshohet se janë autorët e grabitjes së armatosur të një karburanti, po dje.

Sipas raportimeve, katër shqiptarët u larguan nga stacioni i karburantit në autostradën midis Janinës dhe Kakavijës me 1.100 euro, pasi kërcënuan policin me kallashnikovë.

Policia kapi të dyshuarit pas vendosjes së postblloqeve dhe dërgimit të patrullave rreth perimetrit të stacionit të karburantit. Identiteti i të arrestuarve nuk bëhet i ditur nga mediat lokale.