Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo, shënoi golin e vetëm dhe të fitores ndaj Rusisë në Kupën e Konfederatave.

Por, para se të fillonte ndeshja Ronaldo ka bërë një gjest të madh, ku në fushë hyri me një fëmijë me nevoja të veçanta, e të cilën e gëzoi së tepërmi.