Futbollisti më i mirë shqiptar, Xherdan Shaqiri, si gjithmonë uron për festën e Fitër Bajramit. Ai ka bërë një postim interesant në facebookun e tij, duke uruar besimtarët shqiptarë të fesë islame.
“Eid Mubarak, Gëzuar Fitër Bajramin”, shkruan Shaqiri, aktualisht anëtar i Stoke Cityt dhe i kombëtares së Zvicrës.