Talenti i Milwaukee Bucksit, Malcolm Brogdon, është zgjedhur rookie i vitit në NBA.

Brogdon, gjatë stinorit 2016/17, luajti me mesatare 10.2 pikë për ndeshje, 4.2 asistime për ndeshje dhe 2.8 kërcime për ndeshje.

Vitin e kaluar këtë çmim e kishte fituar Karl-Anthony Towns.