Portugalia ka shënuar fitore ndaj Rusisë, e para ën Kupën e Konfederatave

Kombëtarja e Portugalisë ka mposhtur 1:0 Rusinë në kuadër të Grupit A të Kupës së Konfederatave.

Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi ylli i skuadrës, Cristiano Roanldo në minutën e tetë, ku shënoi një gol të bukur me kokë.

Pas kësaj fitoreje Portugalia ngritët në pozitën e parë me 4 pikë, një më shumë se Rusia në vendin e dytë.